ضرورت موردتوجه قرارگرفتن آموزش صنعت بسته‌بندی در تولیدات داخلی

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز با بیان اینکه جای خالی آموزش صنعت بسته بندی در محصولات کشور احساس می‌شود، گفت: باید از افراد موفق برای آموزش به سایر تولیدکنندگان استفاده شود چراکه نیاز مردم و ذائقه‌های متفاوت مصرف این را می‌طلبد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، عبادالله کامکار در نخستین گردهمایی میز ملی ماکارونی که امروز در استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: صنعت ماکارونی در البرز صنعتی موفق است و سایر واحدهای تولیدی در استان باید این صنایع را الگو قرار داده و پیشرو باشند.
وی با بیان اینکه صنایع باید در جوامع بین‌المللی بازار داشته باشند، افزود: موفقیت البرز در صنعت ماکارونی سربلندی استان و کشور است اما باید به این موضوع توجه داشت که جهان در حال تحول است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری البرز تصریح کرد: 80 درصد تولیدکنندگان این حوزه نیاز بازار داخلی را تامین می‌کنند و تنها 20 دصد باقی می‌ماند که باید تحقیقات و جستجوی لازم را انجام داد تا به نوعی فعالیت شود تا در جهت حفظ بازارهای هدف قدم برداریم.
وی با تاکید بر اینکه برداشتن تحریم‌ها و پذیرش هیئت‌های سرمایه‌گذاری خارجی دل‌نگرانی‌هایی را نیز برای ما ایجاد می‌‌کند، گفت: باید به گونه‌ای فعالیت کنیم تا وجود سرمایه‌گذاران خارجی با دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته و نیز آفت ندیده، محصولاتی را تولید نکنند که از دورن کشور بازارهای جهانی رونق بگیرد و سود آن تنها عاید آنان شود و تولیدات داخلی عقب بمانند.
کامکار با اشاره به اینکه جای خالی آموزش صنعت بسته بندی در محصولات کشور احساس می‌شود، خاطرنشان کرد: باید از افراد موفق در این حوزه برای آموزش به سایر تولیدکنندگان استفاده شود چراکه نیاز مردم و جهان و ذائقه‌های متفاوت مصرف، این امر را مطالبه می‌کند.
وی گفت: سیاست دولت حمایت از صنعت و تقویت بخش خصوصی است و در این راستا تلاش می‌کنیم مشکلات صنایع استان را تا جایی که به استان مربوط می‌شود، حل و فصل کنیم.

به نقل از تسنیم